BodystylingObrázek Aerobic činka

Toto cvičení má mnoho tváří a někdy se můžete potkat i s názvy jako bodyforming, bodytone atd., avšak skutečné rozdíly budete hledat jen obtížně. Tento druh cvičení je zaměřen na tvarování postavy a komplexní posílení svalů. Po krátké rozcvičce následuje cílené posilování. Bodystyling pomáhá zlepšovat svalovou vytrvalost a zpevňovat celé tělo. Je také výborný pro redukci hmotnosti. Od hodin můžete očekávat zpevnění a vyrýsování svalů.

Jak vypadá hodina bodystylingu

Protože se jedná o posilovací formu cvičení, bude mu věnována i největší část hodiny. Samotnému posilování však opět předchází zahřátí (warm-up), které trvá zhruba 15 minut. U tohoto druhu cvičení sice nepodpoříte kondici, ale zato vytvarujete postavu do požadovaných křivek. Počítejte však s tím, že hodiny se liší v závislosti na instruktorovi a někteří využívají jednoduché choreografické prvky.

Co je důležité na hodinách bodystylingu

Podobně jako u jiného každého cvičení, i zde je potřeba dbát na správné držení těla a smysluplné provedení cviků. Nemá smyl cvičit, když nic necítíte, protože pak sval nepracuje anebo nepracuje dostatečné. U bodystylingu jsou cviky pečlivě vybírány tak, aby docházelo k viditelnému vytvarování postavy a posílení všech svalových skupin. Nosíváte kabelku či nákup pouze na jedné straně? Máte pocit, že pravá ruka je silnější než ta levá? Pak máte svalovou dysbalanci, kterou však snadno odstraníte právě na hodinách bodystylingu.

 
 

Zajímavosti o Pilates

PILATES na Wikipedii Článek o PIlates na iDNES Joseph HubertusPilates

Účinky Pilates:
Po 10-ti lekcích ucítíte rozdíl.
Po 20-ti lekcích rozdíl uvidíte.
Po 30-ti lekcích budete mít celé tělo nové.
Joseph Hubertus Pilates

Je dobré vědět o Pilates

Cílem Pilatesovy metody je zlepšit kontrolu nad svým tělem, posílit jej a zlepšit jeho ohebnost.

Joseph Pilates, narodil se roku 1880 v Německu.

Josef Pilates vychoval sedm pokračovatelů jeho metody

Partneři webu - reklama

První internetový reklamní agent